^ Back to Top

Aktualności

9 czerwca 2022 r. w Miejskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego „Razem Przeciw Przemocy”, realizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Słupcy w partnerstwie z naszą szkołą, przy współudziale Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Słupcy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupcy.

Uroczystość prowadziła asp. Joanna Wolińska.

 

Uczestniczący w konferencji uczniowie z klas: 1Ta, 1Tb, 2Ta, 3Ta, 3Tb oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej LO i ZSE w Słupcy mieli możliwość wysłuchania ciekawych wykładów: „Łamanie praw człowieka i dyskryminacja w kontekście przemocy domowej” wygłoszony przez Pełnomocnika Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy ds. ochrony praw człowieka – asp.szt. Marlenę Kukawkę oraz „Cyberprzestępczość” przez specjalnych gości - Policjantów z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu, podczas którego uczestnicy poznali najczęściej stosowane przez cyberoszustów metody wyłudzania danych i pieniędzy oraz poszerzyli wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

 

W drugiej części uroczystości nastąpiło podsumowanie pięciu edycji projektu,

którego dokonali: asp.szt. Joanna Wolińska i p. Szymon Nowicki

oraz ogłoszenie wyników konkursu na film/spot o tematyce przemocy,

uświetnione występem szkolnych instrumentalistów.