^ Back to Top

Aktualności

Obchody Święta Niepodległości na stałe wpisały się w harmonogram szkolnych uroczystości i chętnie są celebrowane przez naszych uczniów. Podobnie było w tym roku.

W ostatni piątek 10 listopada uroczyście obchodziliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tą ważna rocznicą odbyły się różnorodne działania przygotowane przez panie Annę Hercyk, Izabelę Michalak i Elizę Manuszak.

Uczniowie m.in. wzięli też udział w konkursie na najciekawszy plakat patriotyczny, ozdobili okna szkoły barwami narodowymi, przygotowali gazetkę tematyczną na II piętrze i wystawę na I piętrze, która ukazywała plakaty konkursowe. Na przygotowanym z tej okazji apelu patriotycznym młodzież obejrzała prezentację multimedialną przypominającą polskie drogi do niepodległości i bohaterów walczących o wolną ojczyznę. Wspominaliśmy nie tylko przywódców zrywów powstańczych, ale także walczących w nich chłopów czy broniące polskości dzieci wrzesińskie.

Podczas uroczystości nie tylko artyści, ale też cała publiczność miała możliwość odśpiewania najbardziej znanych polskich pieśni patriotycznych, wśród których znalazły się m.in.: „Marsz Pierwszej Brygady” czy „Szara piechota”.

Występ uświetnili również swoim występem „Faceci w czerni” przygotowani przez panią Małgorzatę Franaszek, którzy nie tylko zaprezentowali utwór „Dziś idę walczyć, Mamo”, ale także wspierali wszystkich podczas śpiewania pieśni.

 

Podniosły charakter tego państwowego święta podkreśliło też uroczyste odśpiewanie o symbolicznej godzinie 11:11 hymnu państwowego przez wszystkich uczniów naszej szkoły.

 

Uroczystość przygotowali uczniowie: Filip Pułrolniczak, Kacper Korczak, Igor Roszak pod opieką pań Izabeli Michalak i Anny Hercyk