^ Back to Top

Aktualności

W bieżącym roku odbyła się II edycja PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych, którego organizatorem jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Partnerem Strategicznym konkursu jest Fundacja PGE, a honorowy patronat pełnią Minister Edukacji i Nauki, Wojewoda Mazowiecki i Politechnika Warszawska.

Pierwszy etap konkursu, jakim były regionalne eliminacje, rozpoczął się w połowie marca. Zadaniem uczestników było zbudowanie modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną.  W eliminacjach rejonowych wzięło udział ponad 1500 osób, w tym dwie drużyny z naszej szkoły.

Do turnieju finałowego zakwalifikowało się 25 najlepszych dwuosobowych drużyn z całej Polski, w tym jedna z naszej szkoły w składzie Jakub Jachnik i Krzysztof Klimczak z klasy 1Tc.

24 kwietnia br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie Jakub i Krzysztof wraz z opiekunem konkursu, nauczycielem przedmiotów zawodowych branży elektrycznej, Panem Krystianem Derengowskim, godnie reprezentowali szkołę w ogólnopolskim finale.

W klasyfikacji generalnej reprezentacja naszej szkoły
uplasowała się w drugiej dziesiątce najlepszych drużyn w Polsce.

 

W programie finału była możliwość zwiedzania Centrum Nauki Kopernik oraz korzystania z dostępnych na miejscu atrakcji. Dodatkowo studenci z Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej prezentowali swoje wyjątkowe projekty.

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów
w promowaniu korzyści płynących z rozwoju energetyki odnawialnej.