^ Back to Top

Aktualności

22 kwietnia br. z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) uczniowie klasy 4Ta pod opieką nauczycieli: Moniki Kłanieckiej i Marii Radoń-Kowalskiej zrealizowali inicjatywę propagowania czytelnictwa i ochrony praw autorów wśród uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Słupcy.

Podczas spotkań z młodszymi koleżankami i kolegami Anna Kujawa, Kacper Kapuścik i Wiktor Duszyński przedstawili cele i historię corocznego święta oraz prezentację książkowych rekordów Guinnessa.

Dopełnieniem promocji czytelnictwa było wskazanie zalet czytania książek.

Na zakończenie ósmoklasiści otrzymali ulotki zawierające listę korzyści intelektualnych, emocjonalnych, społecznych i zdrowotnych, dla których warto czytać.