^ Back to Top

Aktualności

AKCJA hejt- STOP

W środę 4 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu
z panem Sławomirem Matczakiem, wykładowcą dziennikarstwa, szkoleniowcem,
aktorem, byłym dziennikarzem TVP i prezenterem
oraz panią Agnieszką Libiszewską, sędzią Sądu Rejonowego w Koninie.

Zaproszeni goście poruszyli wiele tematów związanych z coraz powszechniejszymi, nie tylko wśród dorosłych, przypadkami wszelkiego rodzaju oszczerstw, stalkingiem czy groźbami karanymi – powszechnie określanymi mianem hejtu.

Od stycznia 2019 roku pan Sławomir Matczak prowadzi w szkołach akcję pod hasłem „Hejt – STOP”, która ma na celu zidentyfikowanie tego zjawiska. Dziennikarz wyjaśniał, kto najczęściej hejtuje, gdzie takie wpisy zamieszcza i jak hejt się rozprzestrzenia. Zaproszeni goście starali się także uzmysłowić młodzieży, w jaki sposób walczyć z nękaniem w sieci oraz gdzie szukać pomocy. Uczniowie poznali również przepisy prawa, które mogą być użyte w walce o naruszanie dóbr osobistych.

Wykład połączony z prezentacją był bardzo ciekawą lekcją, dzięki której młodzież zrozumiała, że nikt nie zostanie z problemem sam, a człowiek zamieszczający w sieci zakazane treści nie jest bezkarny. Na zakończenie zainteresowani uczniowie mogli jeszcze porozmawiać z gośćmi.

 

Organizatorami przedsięwzięcia były Panie: Izabela Michalak i Anna Hercyk.