^ Back to Top

Aktualności

20 lutego br., w ramach realizacji projektu edukacyjnego

„Razem przeciw przemocy”,

odbyło się kolejne spotkanie o charakterze edukacyjno-profilaktycznym.

Tym razem uczniowie z klas 3TB i 2Ta wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.

Asp. sztab. Dariusz Nowicki i st. sierż. Agnieszka Kurniewicz zapoznali uczniów ze społeczno-kulturowymi źródłami, okolicznościami towarzyszącymi przemocy oraz z mechanizmami, formami i objawami przemocy w rodzinie.

 

 

Funkcjonariusze policji przytoczyli przykłady przemocy w rodzinie, z którymi spotkali się podczas swojej pracy oraz uwrażliwili młodzież, iż w przypadku zjawiska przemocy należy reagować, a każdy obywatel jest zobowiązany o tym poinformować organy ścigania.

 

Uczniowie wysłuchali podstawowych informacji o procedurze „Niebieskiej karty” oraz instytucjach, gdzie można szukać pomocy.