^ Back to Top

Aktualności

Wzorem lat ubiegłych uczniowie Technikum wzięli udział w zmaganiach matematycznych pod hasłem „W każdej wiedzy jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki”.

Zasadniczym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów naszej szkoły, mobilizowanie i motywowanie młodzieży do rozwiązywania matematycznych problemów oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.

Do matematycznych zmagań przystąpili: Wojciech Roszak (1Ta), Mateusz Strzeliński (1Ta), Bartosz Wiśniewski (1Ta),  Maja Witwicka (1Ta), Amelia Zakrzewska (2Ta), Adam Antczak (2Tb), Wiktor Chojnacki (2Tb), Jakub Żabierek (2Tb), Krzysztof Kołodziejczak (3Ta), Bartosz Wyrzykiewicz (3Ta),  Jakub Kołodziejczak (4Ta), Konrad Gaca (4Ta).

Zadaniem uczestników było rozwiązanie pięciu zadań otwartych.

Po sprawdzeniu prac, komisja konkursowa wyłoniła pięciu najlepszych matematyków
z klas Technikum.

 11 czerwca miało miejsce wręczenie dyplomów i nagród:

I miejsce

Dominik Borowski (4Tb) ex æquo Alan Cichacki (4Ta)

II miejsce

Konrad Przygoda (4Ta)

III miejsce

Dawid Chojnacki (4Ta)

 

 Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy
oraz życzymy dalszych sukcesów, nie tylko matematycznych!

Tradycją lat ubiegłych, organizatorami konkursu były nauczycielki matematyki -
Pani Anna Hercyk i Pani Lucyna Maleszka.