^ Back to Top

Aktualności

W dniu 12. 04. 2024 r. uczniowie klas 2 c i 5 Tpb wraz z wychowawczyniami (Panią Izabelą Michalak i Panią Anną Hercyk) wzięli udział w spektaklu „Skąpiec” przedstawionym
w Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu.

 

Utwór, który stanowi próbę odczytania na nowo tekstu geniusza komedii Moliera, przyciągnął uwagę młodzieży.

Twórcy przedstawienia przygotowali inscenizację, która współczesnemu widzowi przybliża ponadczasowe dzieło poprzez uaktualnienie jego przesłania. Atmosfera przedstawienia doskonale łączy czasy historyczne ze współczesnością, pokazując, jak niektóre zachowania mogą niszczyć człowieka i relacje rodzinne bez względu na epokę, w której żyje. Spektakl udowadnia, że rubaszny humor, zawarty w „Skąpcu” ma szansę bawić również dziś, jednocześnie zmuszając do refleksji nt. losów młodych ludzi, a szczególności kobiet w rodzinie, w której brakuje zrozumienia i miłości.