^ Back to Top

Aktualności

Poznanie oryginalnych zwierząt ze wszystkich kontynentów świata w jednym z największych polskich ogrodów zoologicznych i pobyt na jednym z najpiękniejszych „Jarmarków Bożonarodzeniowych” w Polsce i Europie to dwa cele wycieczki, która odbyła się 13 grudnia.

Do stolicy województwa dolnośląskiego udali się uczniowie z klas 2Tc, 5Tpb, 3Tb oraz 2B. Organizatorem i kierownikiem wycieczki był Pan Michał Wróblewski, a opiekunami Panie: Weronika Chałas i Magdalena Plucińska oraz Pan Roman Hoffmann.

Pobyt we Wrocławiu uczniowie rozpoczęli od zwiedzania królestwa zwierząt, gdzie poznali rzadkie i oryginalne gatunki ze wszystkich kontynentów świata.

Dużo wrażeń dostarczyło młodzieży unikatowe na skalę światową oceanarium, prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd – od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo.

 

Po wizycie w ZOO uczestnicy wycieczki udali się na wrocławski rynek, gdzie poczuli świąteczną atmosferę oraz aktywnie uczestniczyli w kolędowaniu i wspólnych zabawach oraz zwiedzaniu okolicznych stoisk.