Międzynarodowy Dzień Muzeów, ustanowiony przez UNESCO, stał się inspiracją dla uczniów do odwiedzenia 15 maja
Muzeum Powstania Warszawskiego.
W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas: 2A, 2B, 3Ta i 4Ta.
Zwiedzanie ekspozycji przyczyniło się do pogłębienia wiedzy uczniów na temat jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.
Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z eksponatami i prezentacjom multimedialnym uczniowie mogli lepiej zrozumieć dramatyczne
wydarzenia 1944 roku oraz poznać losy uczestników Powstania Warszawskiego.
Przed powrotem uczestnicy wycieczki spędzili czas w Suntago, gdzie zrelaksowali się po dniu pełnym wrażeń.
Korzystali tam z różnorodnych atrakcji wodnych, takich jak baseny, zjeżdżalnie oraz strefy relaksu.
Kierownikiem wycieczki była p. Barbara Bereszyńska, a opiekunem p. Agnieszka Wykręt.
