Uczniowie klasy 2T wzięli udział w lekcji muzealnej poświęconej historii odsłonięcia Pomnika Poległym
za Wolność Ojczyzny na słupeckim Rynku.
Podczas zajęć mieli okazję zapoznać się z wystawą czasową „ALBUM.1926”, prezentującą wyjątkowy eksponat –
„Album Poległych za Wolność 1914–1918–1920”. Bezcenny dokument stanowi niezwykłą pamiątkę z przeszłości.
Uczniowie poznali historię ważnego wydarzenia w życiu ówczesnej społeczności miasta i powiatu – uroczystego
odsłonięcia Pomnika Poległym za Wolność Ojczyzny.
Lekcja muzealna była cenną okazją do poszerzenia wiedzy historycznej i refleksji nad pamięcią o bohaterach
walczących o niepodległość Polski.
Organizatorem była wychowawczyni klasy – p. Anna Hercyk.
