^ Back to Top

Nabór na rok szkolny 2018/2019

Typy szkół i kierunki kształcenia.

TECHNIKUM

 Technik informatyk

uniwersalny zawód - różnorodne możliwości zatrudnienia

Technik informatyk jest zawodem szerokoprofilowym w zakresie systemów zarządzania bazami danych, komputerowego wspomagania projektowania, grafiki komputerowej, technik multimedialnych oraz administrowania sieciami.

Celem kształcenia jest przygotowanie do  wykonywania następujących zadań zawodowych: montowania oraz eksploatacji systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych; wykonywania i eksploatacji lokalnych sieci komputerowych; projektowania, tworzenia, administracji i użytkowania baz danych; programowania aplikacji desktopowych, internetowych oraz mobilnych; projektowania, tworzenia i administracji stronami WWW i systemami zarządzania treścią.  

 

Kierunek stwarza różnorodne możliwości prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie usług informatycznych oraz zatrudnienia we wszystkich gałęziach gospodarki, w których mają zastosowanie komputery, m.in.: punkty serwisowe, działy obsługi informatycznej każdej firmy, obsługa i administrowanie sieci komputerowych, działy obsługi graficznej wydawnictw, działy obsługi marketingowej firm, projektowanie i administrowanie stron, sklepy komputerowe, dystrybucja sprzętu komputerowego i oprogramowania.

Potwierdzenie kwalifikacji wyodrębnionych w zawodzie oraz posiadanie świadectwa ukończenia szkoły jest jednoznaczne z uzyskaniem tytułu technika informatyka. Możliwe jest posługiwanie się świadectwem potwierdzającym pojedynczą kwalifikację, co daje uprawnienia do wykonywania zawodu w zakresie danej kwalifikacji zawodowej.

 

Dokument do pobrania:

Deklaracja wyboru języka obcego i przedmiotu realizowanego w zakresie rozszerzonym.


  

Technik pojazdów samochodowych

- zawód z przyszłością

Wraz z rozwojem motoryzacji wzrasta zapotrzebowanie rynku pracy na fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych, które są wyposażone w elektronikę i nowoczesne technologie.

Kierunek stwarza różnorodne możliwości zatrudnienia oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej, m.in.: stacje obsługi pojazdów samochodowych, zakłady produkcyjne oraz usługowo - naprawcze pojazdów samochodowych, przedsiębiorstwa transportu samochodowego, salony sprzedaży samochodów i instytucje zajmujące się obrotem częściami samochodowymi, firmy zajmujące się likwidacją pojazdów samochodowych, stacje diagnostyczne pojazdów samochodowych (po uzyskaniu tytułu technika pojazdów samochodowych).  

Potwierdzenie kwalifikacji wyodrębnionych w zawodzie oraz posiadanie świadectwa ukończenia szkoły jest jednoznaczne z uzyskaniem tytułu technika pojazdów samochodowych. Możliwe jest posługiwanie się świadectwem potwierdzającym pojedynczą kwalifikację, co daje uprawnienia do wykonywania zawodu w zakresie danej kwalifikacji zawodowej.

 

Dokument do pobrania:

Deklaracja wyboru języka obcego i przedmiotu realizowanego w zakresie rozszerzonym.

 

  BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA (3 lata kształcenia)

ŚLUSARZ

Szkoła zapewnia praktyczną naukę zawodu w MOSTOSTAL WECHTA  oraz w Przedsiębiorstwie Techniczno-Handlowym ZREMB Sp. z o.o.

Kwalifikacja zawodowa: MG.20. Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi.

 

ELEKTROMECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Szkoła zapewnia praktyczną naukę zawodu w pracowniach szkolnych.

W cyklu kształcenia bezpłatny kurs prawa jazdy kat. B.

Kwalifikacja zawodowa: MG.12. Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych.

 

KIEROWCA MECHANIK

Szkoła zapewnia praktyczną naukę zawodu w pracowniach szkolnych.

W cyklu kształcenia bezpłatny kurs prawa jazdy kat. B

Kwalifikacja zawodowa: AU.04. Eksploatacja środków transportu drogowego.

 

MECHANIK - MONTER MASZYN I URZĄDZEŃ

Praktyczną naukę zawodu zapewnia BMTI Oddział Strzałkowo (liczba miejsc ograniczona).

Kwalifikacja zawodowa: MG.17. Montaż i obsługa maszyn i urządzeń.

 

KLASA WIELOZAWODOWA

Praktyka u pracodawcy.

Zawód do wyboru: sprzedawca, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych - w cyklu kształcenia bezpłatny kurs prawa jazdy kat. B, kucharz, stolarz, blacharz samochodowy, piekarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarz - tynkarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych oraz inne zawody w zależności od zainteresowań.

 

Dokument do pobrania:

Zaświadczenie o przyjęciu na praktyczną naukę zawodu.

 

 

 

 

 

 

 

 


FILM PROMOCYJNY

 

W załączeniu:

Zasady i kryteria przyjmowania uczniów do klas pierwszych w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Wł. Sikorskiego w Słupcy.

Regulamin pracy Komisji Rekrutacyjnej w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Wł. Sikorskiego w Słupcy.